Past Officers

Year President Pres.-Elect Vice-Pres. Secretary Treasurer Past-Pres.
2015 Thomas Hearon Dorene West Sophie Warny Charlotte Jolley Brandi Pool Sellepack J. Carl Fiduk
2014 J. Carl Fiduk TBA Thomas Hearon Charlotte Jolley Brandi Pool Sellepack Mike Blum
2013 Mike Blum J. Carl Fiduk Don Van Nieuwenhuise Charlotte Jolley Brandi Pool Sellepack Ursula Hammes
2012 Ursula Hammes Mike Blum Don Van Nieuwenhuise Charlotte Jolley Brandi Pool Sellepack Bruce S. Hart
2011 Bruce S. Hart Ursula Hammes Don Van Nieuwenhuise Charlotte Jolley Brandi Pool Sellepack John Holbrook
2010 John Holbrook Bruce S. Hart Don Van Nieuwenhuise Charlotte Jolley Johanna Moutoux John Wagner
2009 John Wagner John Holbrook Richard Kilby Lana Ann Czerniakowski Johanna Moutoux Janok P. Bhattacharya
2008 Janok P. Bhattacharya John Wagner John Snedden Lana Ann Czerniakowski Ramón H. Treviño Kevin Schofield
2007 Kevin Schofield Janok P. Bhattacharya Christopher S. Lerch Lana Ann Czerniakowski Ramón H. Treviño Lesli J. Wood
2006 Lesli J. Wood Kevin Schofield Beverly DeJarnett Lana Ann Czerniakowski Ramón H. Treviño Robert G. Loucks
2005 Robert G. Loucks Lesli J. Wood Kevin Schofield Lana Ann Czerniakowski Ramón H. Treviño Jory A. Pacht
2004 Jory A. Pacht Robert G. Loucks Bonnie R. Weise Lana Ann Czerniakowski Patricia Santogrossi Richard Fillon
2003 Richard Fillon Jory A. Pacht Rome G. Litton Lana Ann Czerniakowski Patricia Santogrossi Tony D'Agostino
2002 Tony D'Agostino Richard Fillon Jory A. Pacht Lana Ann Czerniakowski Terri Dunn Ron Waszczak
2001 Ron F. Waszczak Anthony D'Agostino Patricia A. Santogrossi Ilene Rex Corbo Terri Dunn Michael J. Styzen
2000 Michael J. Styzen Ron F. Waszczak Tony D'Agostino Ilene Rex Corbo Rashel N. Rosen R.P. Major
1999 R.P. Major Michael J. Styzen Harry H. Roberts Ron F. Waszczak Norman C. Rosen James O. Jones
1998 James O. Jones R.P. Major Michael W. Center Ron F. Waszczak Michael J. Styzen Paul Weimer
1997 Paul Weimer James O. Jones Sylvester Q. Breard R.P. Major Michael J. Styzen Rashel N. Rosen
1996 Rashel N. Rosen Paul Weimer James O. Jones R.P. Major Richard J. White Charles C. Smith
1995 Charles C. Smith Rashel N. Rosen William C. Ward Michael J. Styzen Richard J. White Nancy Engelhardt-Moore
1994 Nancy Engelhardt-Moore Charles C. Smith Mary (Missy) Jackson Michael J. Styzen Elaine H. Collison John M. Armetrout
1993 John M. Armetrout Nancy Engelhardt-Moore David W. Ford Mary (Missy) Jackson Elaine H. Collison Michael J. Nault
1992 Michael J. Nault John M. Armetrout Brian E. Lock Mary (Missy) Jackson Elaine H. Collison Denise M. Butler
1990-91 Denise M. Butler Michael J. Nault Charles C. Smith Nancy Englehardt-Moore Kurt Geizenauer Sheila C. Barnette
1989-90 Sheila C. Barnette Denise M. Butler Michael J. Nault Nancy Englehardt-Moore Michael W. Center Samuel P. Miato
1988-89 Samuel P. Miato Sheila C. Barnette Charles C. Smith Richard H. Fillon Bethanne Breisacher Arthur S. Waterman
1987-88 Arthur S. Waterman Samuel P. Miato Brian J. O'Neill Ramil C. Wright Charles G. Rosato Charles L. McNulty
1986-87 Charles L. McNulty Arthur S. Waterman Denise M. Butler Kurt R. Geizenauer Sylvester Q. Breard, Jr. Susan J. Conger-Morris
1985-86 Susan J. Conger-Morris Charles L. McNulty Arthur S. Waterman John G. McPherson Richard E. Constans Ernest A. Mancini
1984-85 Ernest A. Mancini Susan J. Conger-Morris J.M. Crosbie John G. McPherson John B. Anderson Don G. Bebout
1983-84 Don G. Bebout Ernest A. Mancini Michael J. Nault Susan J. Conger-Morris Nelson B. Yoder John L. Carney
1982-83 John L. Carney Don G. Bebout Earnest A. Mancini Susan J. Conger-Morris Kevin C. Kilmartin William P.S. Ventress
1981-82 William P.S. Ventress John L. Carney Kenneth A. Hodgkinson Brian j. O'Neil Kurt Geizenauer Bob F. Perkins
1980-81 Bob F. Perkins William P.S. Ventress Don G. Bebout Sheila C. Barnette Ted Karmen Gene B. Martin
1979-80 Gene B. Martin Bob F. Perkins John L. Carney Mary Ann Rafle Arthur S. Waterman Willard P. Leutze
1978-79 Willard P. Leutze Gene B. Martin Bob F. Perkins Walter P. Kessinger Kenenth A. Hodgkinson Gerald R. Stude
1977-78 Gerald R. Stude Willard P. Leutze William P.S. Ventress Gary R. Roberson George C. Esker III Clifton A. Couture
1976-77 Clifton A. Couture Gerald R. Stude Elanor T. Caldwell Sherwood W. Wise, Jr. Joseph E. Boudreaux James L. Lamb
1975-76 James L. Lamb Clifton A. Couture Lawrence C. Menconi William S. Grubb John L. Carney Emmett R. Adams
1974-75 Emmett R. Adams James L. Lamb Clifton A. Couture Herbert A. Elliot, Jr. Doris M. Curtis Edward B. Picou, jr.
1973-74 Edward B. Picou, jr. Emmett R. Adams Walter H. Trenchard Lawrence C. Menconi J. Loyd Tuttle, Jr. C. Wylie Poag, Jr.
1972-73 C. Wylie Poag, Jr. Edward B. Picou, jr. Emmett R. Adams Gerald R. Stude John B. Strough William W. Hay
1971-72 William W. Hay C. Wylie Poag, Jr. William E. Steinkraus Karl J. Koenig Gerald R. Stude Jules Braunstein
1970-71 Jules Braunstein William W. Hay Douglas E. Jones Walter H. Trenchard Robert N. Davis Fred L. Smith, Jr.
1969-70 Fred L. Smith, Jr. Jules Braunstein Kenneth L. Loep Robert K. Sylvester C. Wylie Pag, Jr. William A. Atlee
1968-69 William A. Atlee Fred L. Smith, Jr. Edgar B. O'Quinn James W. Fowler William E. Steinkraus Benjamin J. Petrusek
1967-68 Benjamin J. Petrusek William A. Atlee Dan McGregor Garrett Briggs Herbert A. Elliott, Jr. Hubert C. Skinner
1966-67 Hubert C. Skinner Benjamin J. Petrusek Richard P. Zingula Gene Ross Kellough Gene B. Martin John B. Dunlap, Jr.
1965-66 John B. Dunlap, Jr. Hubert C. Skinner John J. W. Rogers M. Ray Bane Charles B. Morris Howard L. Tipsword
1964-65 Howard L. Tipsword John B. Dunlap, Jr. Benjamin J. Petrusek D. Jeter Smith Emmett R. Adams Lyman D. Toulmin
1963-64 Lyman D. Toulmin Howard L. Tipsword E. Ann Butler Charles C. Albers John E. Kilgore Albert D. Warren
1962-63 Albert D. Warren Lyman D. Toulmin Ernest H. Horton Blair S. Parrott Henery H. Phillips Harold V. Andersen
1961-62 Harold V. Andersen Albert D. Warren Theodore D. Cook Benjamin J. Petrusek Albert D. warren Claude M. Quigley
1960-61 Claude M. Quigley Harold V. Andersen Harold V. Andersen E. Ann Butler Edward Marks David E. Pope
1959-60 David E. Pope Claude M. Quigley A.D. Ellis, Jr. Gordon C. Munsey H.A. Chun Marcus A. Hanna
1958-59 Marcus A. Hanna David E. Pope Claude M. Quigley Fred E. Smith Bernard L. Hill, Jr. J.O. Colle
1957-58 J.O. Colle Marcus A. Hanna Fred L. Smith, Jr. Harold V. Andersen William G. Parker Lloyd M. Pyeatt
1956-57 Lloyd M. Pyeatt J.O. Colle J.O. Colle H. Dillingham, Jr. Elanor T. Caldwell E.H. Rainwater
1955-56 E.H. Rainwater Lloyd M. Pyeatt Frank S. Westmorland Hugh A. Bernard Elanor T. Caldwell Charles Stucky, Jr.
1954-55 Charles Stucky, Jr. E.H. Rainwater William Akers Fred L. Smith, Jr. Stuart Levinson
1953-54 Stuart Levinson Grover Murray William Akers Frank V. Stevenson